تبلیغات
مطالب ورزشی علمی سرگرمی - برنامه های ویژه صدا و سیما برای ایام محرم
 
 
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
برنامه های ویژه صدا و سیما برای ایام محرم
نوشته شده در سه شنبه 11 بهمن 1390
ساعت : 08:33 ب.ظ
نویسنده : mehrshad mo
شبکه های تلویزیونی سیما در ایام ماه محرم امسال با پخش مراسم عزاداری دلباختگان حسینی در ایران و سراسر جهان و با تبیین حماسه ماندگار حسینی ، حضور کارشناسان و اندیشمندان، قطره ای از شور و شعور اقیانوس حسینیان را انعکاس می دهند .

به گزارش سه نسل به نقل از روابط عمومی سیما ، بر اساس این گزارش شبکه یک سیما هر شب ساعت 20 خلاصه مجموعه « مختارنامه » را در دهه نخست ماه محرم به نمایش خواهد گذاشت و با برنامه « هنگام درنگ»که قرار است 2 تا 3 بامداد پخش شود، بررسی های مباحث تاریخی مجموعه « مختارنامه » را مرور می کند .

مجموعه تلویزیونی سیزده قسمتی "تا رهایی " نیز هر روز، ساعت 22 و 15 دقیقه پخش می شود.

فیلم های تلویزیونی "بیا می بخشیم"، "نقش لیلی"، "پیش خواهد آمد" و"یک اشتباه کوچولو" نیز از دیگر برنامه هایی است که از این شبکه در دهه اول ماه محرم پخش خواهد شد .

شبکه یک سیما برنامه های "مکن ای صبح طلوع"، "عقیق" ، "زیارت وارث"، "سخنرانی ویژه محرم"، "آفتاب شرقی" ، "درس هایی از قرآن" و "طرحی برای فردا" را برای همنوایی با سوگواران حسینی در دهه اول محرم الحرام در نظر گرفته است.

گفته می شود این شبکه قرار است مراسم سوگواری و سخنرانی مهدیه تهران را در صبح تاسوعا و عاشورا و همچنین ویژه برنامه دعای ندبه را نیز در روز جمعه پخش کند. مستند « روایت عاشورا » که با موضوع تأثیر عاشورا در زندگی مردم تهیه شده و مستند" عاشورا ضیافت الهی" و " یک صحرا عطش " نیز از دیگر برنامه هایی هستند که برای پخش در این ایام در نظر گرفته شده است .

از روز یکشنبه 6 آذر مجموعه " آخرین دعوت" جایگزین مجموعه نمایشی"حس سوم" خواهد شد که این مجموعه هر شب ساعت 23 و 45 دقیقه پخش می شود .

شبکه دو سیما نیز برنامه های عزاداری کودکان و نوجوانان را پوشش می دهد ، این شبکه برنامه های معمول خود را نیز با محوریت ماه محرم به مخاطبان خاص خود ارائه می کند .

شبکه سه سیما برنامه هایی را به صورت زنده از حرم مطهر امام حسین (ع) پخش خواهد نمود که عبارتند از « زیارت وارث » ، « سوگواری شیعیان حسینی در کربلای معلی » و سایر ادعیه ، علاوه بر آن مراسم « شیر خوارگان حسینی » که در سطح کشور برگزار می شود را پوشش زنده تصویری خواهد داد .

در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی نیز این شبکه عزاداری های دلسوختگان را بطور زنده و مستقیم انعکاس می دهد .

گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیما نیز برنامه زنده "سمت خدا" را هر روز به جز پنجشنبه ها و جمعه ها ساعت 13:30 پخش خواهد کرد که در این برنامه با حضور کارشناسان، به شرح رساله حقوق امام سجاد (ع) و دیگر موضوعات ویژه محرم ، پرداخته می شود . برنامه های "زنده عشق"، از سه شنبه 8 آذر هر روز به جز جمعه ها ساعت 16:15 " محرم در ایران" از سه شنبه 8 آذر هر روز به جز جمعه ها ساعت 15:45 ، " مثل باران" از سه شنبه 8 آذر هر روز بعد از اذان مغرب ، " نجوا" از شنبه 5 آذر هر روز به صورت میان برنامه ، "حقیقت پنهان" از شنبه 5 آذر هر روز به صورت میان برنامه ، " لحظه های بارانی" از دوشنبه 7 آذر هر روز ساعت 17:15 و " مصباح" از شنبه 5 آذر هر شب ساعت 22:30 نیز در دستورکار پخش از این شبکه قرار دارد.

بینندگان این برنامه ها از سخنان گوهر بار حضرت امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب، شهید مطهری، مراجع عظام تقلید ، نویسندگان، مداحان و شاعران نیز بهرمند می شوند.

حجج اسلام طباطبایی، فاطمی نیا، انصاریان، میرباقری و پناهیان از جمله سخنرانان در این شبکه و حاج منصور ارضی، محمود رضا طاهری، محمود کریمی، سید مهدی میردامادی، سعید حدادیان، محمد طاهری، علی انسانی و مهدی سماواتی از جمله مداحان دراین برنامه ها هستند .

گروه اجتماعی این شبکه نیز برنامه های « طریق الحسین(ع) » و کتابخانه را در ایام محرم برای بینندگان خود در نظر گرفته است.

در شبکه چهار سیما مهمترین برنامه ها، به مناسبت دهه اول محرم، روایت مقتل خوانی بر اساس کتاب معروف ابن طاووس است که در برنامه "کتاب آه" از این شبکه پخش خواهد شد .

همچنین این شبکه « سخنرانی مذهبی بانوان » را نیز در خصوص ماه محرم و شخصیت حماسه سازان زن در کربلا را با سخنرانی فریبا علاسوند و دکتر روح افزا پخش می کند .

برنامه هایی نظیر" کتاب چهار" و " عصر گفتگو" نیز از دیگر برنامه های گروه معارف شبکه چهار سیما است.

در گروه اجتماعی این شبکه نیز پرده خوانی وقایع عاشورادر قالب برنامه "واگویه" برای مخاطبان پخش خواهد شد .

مجموعه نمایشی" خاک تابان" در هر قسمت زندگی یکی از شخصیت ها ، علما و عرفا از جمله "میرزا رفیع نائینی"، آخوند کاشی، " بابا رکن الدین"، " استاد همائی"، "استاد فاضل هندی"،" حاج آقا رحیم ارباب" و " مولا محمد بیدآبادی" را به تصویر می کشد.

علی آئینه چی، امین مقدم، سید مجتبی بنی فاطمه ، حیدر توکل و علی علیان نیز از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) اند که مداحی آنها در برنامه "همپای کاروان" از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

" نفخه صور"و" نهضت کربلایی" با حضور دکتر رجبی دوانی و حجت الاسلام میرباقری، " مبانی قرآنی قیام امام حسین(ع)" با حضور دکتر مجید معارف از دیگر برنامه های این شبکه در ماه محرم است.

برنامه هایی مانند « عاشورائیان، منشور، مجله تئاتر، کارگاه هنر، باز این چه شورش است، کتاب سرا، دفتر شعر ، پرده عشاق، پیکر خورشید، روایت عشق، فتوکلیپ و انعکاس مراسم عزاداری در تهران و دیگر نقاط کشور » نیز از تولیدات شبکه چهار است که در ایام عزای سید و سالار شهیدان و یاران با وفایش پخش خواهد شد .

شبکه تهران « زیارت وارث » را هر روز ساعت 12:05 و مجموعه " شاید برای شما هم اتفاق بیافتد" را هر شب ساعت 23:10 پخش می کند. برنامه های « مهر محرم، دلدادگان حسینی، نوای کاروان ، یاران شهدای حسین(ع) و نغمه های عاشورایی » ، از دیگر برنامه های این شبکه است.

در شبکه آموزش یکی از شاخص ترین برنامه ها، « مشاعره آئینی » است که به اشعار محرم و در مدح ائمه معصومین (ع) اختصاص دارد.این شبکه همانند دیگر شبکه های سیما ویژه برنامه هایی را نیز برای انعکاس عزاداری حسینی اختصاص داده است.

شبکه آموزش سیما با استفاده از کارشناسان مذهبی ، برنامه های "صبحی دیگر" و "کیمیا" را در خصوص حماسه حسینی به بینندگان خود ارائه می کند و" گل آموز کودک " این حماسه ماندگار را به زبان ساده و کودکانه برای این قشر از مخاطبان بیان می کند .

« سلام بر حسین» به تهیه کنندگی امیر قمیشی با موضوع کارگاه آموزشی مداحان و ستایشگران اهل بیت (ع) توسط اساتید و مداحان همچون حاج منصور ارضی ، حاج سعید حدادیان ، حاج محمود کریمی و حجت الاسلام والمسلین محمد میرزا محمدی و روش های روضه خوانی و سبک های نوحه خوانی همزمان با ماه محرم هر شب ساعت 20:30 از شبکه آموزش پخش می شود .

« برنامه های حوالی هفت ، رادیو هفت ، ایران زیبا ، مقتل خوانی ، دود عود ، حسین محور وحدت ، نغمه های عاشورایی » نیز از دیگر برنامه های تولید شده در این شبکه است .

شبکه قرآن و معارف سیما نیز خلاصه مجموعه « مختارنامه » را در ده قسمت برای بینندگان خود در نظر گرفته است.

مجموعه نمایشی « سرگشته »، مجموعه ایی ده قسمتی است که به حکایت زندگی عبیدا... ابن حر جعفی می پردازد که در جدول پخش برنامه های این شبکه قرار دارد .

این شبکه همچنین برنامه های تولیدی و زنده " گلاب یاس" با عاشقان حسینی هم ناله می شود و با برنامه "اشک روان" روضه رهبر معظم انقلاب و آیات عظام جوادی آملی، حق شناس،جاودان، ضیاء آبادی و مجتهدی را به بینندگان خود هدیه می کند.

علاوه بر برنامه زنده « وقت بیداری » ، برنامه های تولیدی و تامینی « کتب عاشورایی، آیینه در کربلاست، رواق، قصیده سرخ، پویا نمایی، محرم در کشورهای اسلامی، عبرتهای عاشورا، شور حسینی، سخن حق » نیز از دیگر برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما است.سخنرانی سال گذشته در بیت مقام معظم رهبری، مداحی در بیت معظم له و عزاداری های معروف در سراسر ایران و دیگر کشورها نیز از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می شود.

شبکه جهانی جام جم نیز 9765 دقیقه برنامه های نمایشی داستانی، سخنرانی، ترکیبی، مستند، مسابقه ی مشاعره، مستند گزارشی، نمایشی ترکیبی و عروسکی ترکیبی را برای ایام محرم امسال تهیه، تولید و تامین کرده است که از سه کانال آسیا ، اروپا و آمریکا برای مخاطبان فارسی زبان خارج از کشور پخش می کند .

ویژه برنامه هایی مانند پخش مراسم عزاداری ایرانیان مقیم خارج از کشور، طبخ و توزیع غذاهای نذری برای عزاداران مقیم دیار غربت، بحث های کارشناسی دکتر میرباقری و حجج اسلام فاطمی نیا و شجاعی از دیگر برنامه های این شبکه در ایام محرم است.

گروه کودک و نوجوان این شبکه نیز خردسالان و کودکان را با مفاهیم عاشورایی و زندگانی حضرت رقیه (س) و علی اصغر (ع) آشنا می سازد.

همچنین 13 فیلم سینمایی ، مجموعه های نمایشی ویژه محرم و خلاصه ای از سریال مختارنامه ، سخنرانی ها ، مداحی ها و مرثیه سرایی ها نیز برای پخش از شبکه جهانی جام جم در نظر گرفته شده است .

شبکه مستند نیز شنبه تا پنجشنبه ساعت 20 برنامه « اهل سوگ » را در دهه اول ماه محرم روی آنتن می رود .

برنامه « هفت فرمانده» نیز به مناسبت هفته بسیج از 5 آذر تا 11 آذر ماه هر شب ساعت 21:30 پخش می شود . از دیگر ویژه برنامه های سوگواری سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) در شبکه مستند می توان به پخش مستندهای ویژه ماه محرم اشاره کرد.


:: مرتبط با: فرهنگ و هنر ,
:: برچسب‌ها: صدا و سیما , ماجرای سریال آخرین دعوت , محرم , طریق الحسین(ع) ,
 می توانید دیدگاه خود را بنویسید
foot pain evaluation دوشنبه 19 تیر 1396 11:16 ق.ظ
Glad to be one of the visitants on this awing site :
D.
manicure چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 03:02 ب.ظ
My relatives every time say that I am wasting my time here at web,
however I know I am getting familiarity all
the time by reading thes pleasant articles.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر